Krmení

Krmím granulemi a vlastní míchanou směsí, kterou míchám podle potřeb myšek.

Granule se mi nejvíce osvědčily lisované granule Eypy - jsou hodně tvrdé, takže se jen tak nerozpadají a myšky nemají tendenci je zahrabávat a znehodnocovat. Beru granule určené pro "odstav" těmi krmím chovné samce, zvláště těm, kteří mají tendenci k obezitě dávám pouze tyto granule a už žádnou směs zrní.

Granule pro "chov" beru také a ty přidávám ke směsi zrní všem samicím a samcům v růstovém věku - takže zhruba do 3měsíců. Mají je k dispozici neustále a doplňuji je ob den dávkou míchané směsi.

 

Míchaná směs obsahuje zhruba 70% základního zrní (pšenice, ječmen, oves loupaný i neloupaný, kukuřice) a do ní přidávám další přísady.

Pro samce - přidávám jen slunečnici, lisovanou kukuřici, proso, sušený gammarus, vojtěškové granule a lisovaný hrách.

Pro ostatní myšky opět - slunečnici, lisovanou kukuřici, lisovaný hrách, fazole mungo, vojtěškové granule, konopná semínka, proso, sušený gammarus, lněná semínka, kvalitní kočičí granule, svatojánský chleba, cardi a ovesné vločky...

 

Pokaždé do směsky nasypu cca 1-2 vrchovaté lžíce strouhaného kokosu a do toho jednu čajovou lžičku vitamínů - vitamíny se na kokos nalepí a jelikož ho mají myšky moc rády, mám jistotu, že ho sní. (tohle dávám cca na 3 kg krmiva)

Občas na přilepšenou přidávám i dýňová neloupaná semínka, sušené hrozinky či brusinky nebo goji, občas i sušený banán, mrkev, petrželku, nějaké bylinky, lískové oříšky, arašídy i ve slupce, vlašské ořechy..

Na přilepšení se hodí i mouční červíci nebo třeba cvrčci...

 

Jinak mají asi nepřetržitě k dispozici sušené pečivo, většinou celozrnný chleba, ale občas i nějaké bílé pečivo, či loupáček.. a samice mají většinu roku k dispozici i sépiovou kost.

 

Jakékoli oříšky i s obalem jsou i super hračka a myšky se zabaví, dávám jim i pecky třeba z broskví nebo meruněk, i kosti např. z vývaru, skvěle to dodá bílkoviny i vápník (vhodné jsou kuřecí, hovězí i vepřové, dávám jim i třeba skelet z kuřete) bezvadně si s tím poradí a do dvou tří dnů je to celé pryč.