Vítejte na stránkách chovatelské stanice Senega

Zabývám se chovem barevných laboratorních myšek s VP. Myšky chovám od roku 2010, ale hlavní cílené chovy a odchovy mám od začátku roku 2011.

 

V mém chovu se zaměřuji primárně na modré odstíny stínovaných myšek a také na splashed. Z modrých odstínů to je hlavně blue burmese, siamese blue point, občas i colorpoint beige či blue. Splashed chovám v různých odstínech se snahou o splashed v modré barvě, který by do budoucna mohl být základem pro chov modrých tricolor myšek.

 

Okrajově se zabývám i chovem banded myšek, aktuálně máme jen pár banded jediců a opět se snažíme dosáhnout tohoto znaku i v modré barvě, ideálné fuzz blue banded. Základna je již poměrně veliká a daří se mi odchovávat poměrně kvalitní jedince, jen to chce ještě vylepšit stavu, jelikož původ znaku mám ze zverimexové myšky.

Chovám myšky v klasické short hair varietě a také ve varietě fuzz, do obojího se snažím zapojit satén a získat tak pevnější základ pro saténové fuzz myšky.

 

Od roku 2013 se zabývám i chovem jiných drobných a exotických hlodavců. Konkrétní informace a nabídka v menu.

 

Cílem je odchovávat stavebně i barevně kvalitní zvířata, ale hlavní důraz kladu na zdraví a povahu odchovávaných jedinců.