Bydlení myšek

Myšky chovám víceméně jen v boxech. Mají pro mne tu nespornou výhodu, že z nich myšky nevyhazují podestýlku a hlavně, že k nim nejde průvan, mimo to se přes stěny boxů i míň šíří různé kapénkové infekce a paraziti, pokud už se nám dostanou do chovu.

 

Někteři jsou proti boxům proto, že v kleci mají myšky více užitného prostoru - mohou lozit i po mřížích, což je asi pravda, ale u boxu většinou mohou lézt po drátěném víku, ale hlavně, pokud se dobře využije prostor, mají se myšky stejně dobře, jako v kleci..

 

Samce mám v boxech o ploše 40x30x12(v) cm. Tyto boxy používám také jako porodní a odchovné boxy, případně jako boxy pro marody nebo karanténu.

Skupiny samic mám pak v boxech 60x40x25(v)

Malé boxy stojí v ikei kolem 40-50 kč a velký box stál 99,- takže ani do pořádného obydlí se nemusí vrážet hromady peněz.

Víka mám udělaná buď celá z pletiva s okama 0,8x0,8 cm, nebo mám pletivo natavené do víka, používám obě varianty...

 

U samců v boxem mám vždy - napaječku (daná z venku), misku, plastovoou trubičku zavěšenou na víku (zvětšení prostoru na lezení) menší trubičku na podlaze boxu, občas spletené lano zavěšené na víku nebo nějakou silnější větvičku z venku, plastový kelímek jako domeček a hromádku sena a ubrousků na vystlání.

 

K samicím se toho vejde o hodně víc takže napaječka - pověšená uvnitř v boxu, velká miska a např. - 2-3 zavěšené plastové trubičky na stěnách či stropě boxu, zavěšená lana, větve na lezení, plastové trubičky na dně, nějaká domeček, květináč, sem tam nějaký ten plastový kelímek, nějaký hamak nebo sputnik...

 

 

Mimo to mám ještě menší boxy asi 15x20x12 které používám jako nouzovky..

Dál mám 2 akvária o rozměrech 80x40x35 kam dávám větší skupinky odstavených samců, dvě klece 30x20x15 s malou roztečí mříží (asi 0,6 nebo 0,7cm) a jednu velikou klec 70x40x40 s roztečí mříží 0,9 cm, kde jsem měla dřív umístěné holky.. Aktuálně jsou většinou klece nevyužívané, ale hodit se můžou :)

Bydlení myšek