Vrh J6 (26.10.2015)

M: Europa Senega - sha silver agouti

O: Kvido - sha blue agouti

Barevně neuvěřitelně zajímavý vrh, krásní prcci. Kudrnáčci. Neplánovaný vrh, ideálně na mazlíky, některá zvířata vhodná do chovu astrexů - po konzultaci. Mláďata s velmi kvalitní srstí. Příběh vrhu dole pod fotkami. 

 

1. (M1) - lha agouti? - VOLNÝ (na agouti dost šedivý odstín, na silver agouti zase málo.. barvu přesně ještě netuším, hodně kudrnatý myšák, srst je opravdu kudrnatá, nejen vlnitá)

2. (M2) - sha cinnamon argente? - doma (pravděpodobně champagne, v těchto barvách zrovna neexceluju, natož když to má kudrliny :D  - dle konzultace je možná barva cinnamon argente)

3. (M3) - lha blue agouti? - VOLNÝ Karča (velmi velmi hustá srst, spíš vlnitá, než kudrnatá, je jak medvídek)

4. (F1) - sh cinnamon argente? - doma (barvou si zas nejsem jistá, hlavně kvůli přechodu na zádech, záda šedivá, boky krémové, a temně modrá podsada, vsadila bych na nekvalitní champagne?, třeba se ještě nějak dovybarví. Každopádně nádherně stavěná myš. Barva nakonec vypadá jako u samce na cinnamon argente)

5. (F2) sh blue burmese/lilac? - rez. Hanka (čekám, jak se budou nebo nebudou vybarvovat pointy)

6. (F3) - lha blue agouti/lilac agouti - rez. Karča (co se srsti týče neuvěřitelný zvíře, ale ty barvy.. v tom astrexu :D ticking má určitě, buď modrá agouti nebo lilac agouti, v případě pointů blue burmese agouti)

7. (F4) - sh blue agouti - rezervace

8. (F5) - sha blue burmese/lilac? - p. Burdová (spíše vlnitá srst, více nahnědlá, než samice č.9)

9. (F6) - sha blue burmese/lilac? - rez. Happy Mouse (spíše vlnitá srst)

10. (F7) - sha argente - zemřela (nádherná barva, unikátní zvíře, bohužel od cca 20dne se jí nedařilo, měla dýchací problémy, dusila se, léčba nezabírala v měsíci věku zemřela)

Jeden ze samců možná rezervován, beru dodatečné rezervace.

 

M1

M2 - DOMA

M3 (1.foto je staršího data)

F1 - DOMA

F2 - VOLNÁ

F3 - REZERVACE

F4 - předběžná rezervace

F5 - VOLNÁ

F6 - VOLNÁ

F7 - zemřela

Tento vrh nebyl plánovaný, stejně jako další aktuální kudrnaté vrhy. Vše začalo rezarvací samce Emmeta z nedávného vrhu. Ozvala se slečna, která dostala kontakt od své sestřenice, která ode mne měla již dvě holčičky. Vše se jevilo naprosto v pořádku, předání také. Po měsíci se ozvala ona "sestřenice - doted nevím, jestli to nebyla ta stejná osoba, jelikož osobní předání proběhlo jen u jedné z nich" že hlídala Emmeta u ní doma a že ho omylem dala k holkám a že jí jedna porodila mláďata (shrnuto podtrženo to časově odpovídá tomu, že samce šoupla za samicemi rovnou...). Začalo se domlouvat předání, ikdyž převoz takto mladých miminek není úplně ideální, slečna je již doma nemohla/nechtěla mít. Domluven byl převoz obou dvou samiček i s mláďaty..

Samice jsem přebírala naprosto vyhublé, matce miminek lezla žebra, druhá samice chroptěla a kýchala, pravděpodobně byla také nakrytá, ale vzhledem ke svému stavu to nezvládala.. Bohužel zemřela dva dny po převozu. Bigi (maminka) nakonec zvládla odchovat jen jedno jediné mláďě - Kvida. Z 11 dovezených, op cestě dvě miminka umřela, zbytek bohužel umřel do druhého dne, až na jednoho prcka.

Kvido tedy rostl a rost a zásadní chybu jsem udělala při odstavu, když jsem ho dala do klícky, ze které jsem myslela, že neuteče.. No samozřejmě to bylo naopak a druhý den byla klec prázdná. Abych to zkrátila, podařilo se mi ho chytit po 3 týdnech a v té době mi stihl nakrýt 3 ze 4 sester, které bydlely o polici níž... Do klece se dostal několikrát, neměla jsem tušení, že za nimi chodí do té doby, než jedna z nich nakynula do velikosti tenisáku. Chycen byl chudák při činu, když se šprajcnul mezi dvěma šprušlema... Takže mám 3 neplánované vrhy od tří holčiček.. Jelikož barevně nejsou úplně ideálně vrhy nakombinovány a v rodokmenu je jistá příbuznost, raději bych myšky viděla v roli mazlíků, případně vzhledem k povedené srsti v chovu astrexů, ale jen po konzultaci...