Vrh G6 (18.10.2015)

M: Estel Senega - sha bew?

O: Kvido - sha blue agouti

Neplánovaný vrh, ideálně na mazlíky, některá zvířata vhodná do chovu astrexů - po konzultaci. Mláďata s velmi kvalitní srstí. Příběh vrhu dole pod fotkami. 

G (M) - lh blue - rez. Lucka

G1 (F) - lh sepia splashed - p. Burdová

G2 (F) - sha dove splashed? - doma

G3 (F) - sha blue - rez. Nick

G4 (F) - sha blue burmese agouti? (horší astrex, barvou si ještě nejsem jistá) - p. Tůma

G5 (F) - sha blue agouti (o trošku měnší, než ostatní) - rez. Hanka

G - sameček

G1

G2

G3

G4

G5

 

Tento vrh nebyl plánovaný, stejně jako další aktuální kudrnaté vrhy. Vše začalo rezarvací samce Emmeta z nedávného vrhu. Ozvala se slečna, která dostala kontakt od své sestřenice, která ode mne měla již dvě holčičky. Vše se jevilo naprosto v pořádku, předání také. Po měsíci se ozvala ona "sestřenice - doted nevím, jestli to nebyla ta stejná osoba, jelikož osobní předání proběhlo jen u jedné z nich" že hlídala Emmeta u ní doma a že ho omylem dala k holkám a že jí jedna porodila mláďata (shrnuto podtrženo to časově odpovídá tomu, že samce šoupla za samicemi rovnou...). Začalo se domlouvat předání, ikdyž převoz takto mladých miminek není úplně ideální, slečna je již doma nemohla/nechtěla mít. Domluven byl převoz obou dvou samiček i s mláďaty..

Samice jsem přebírala naprosto vyhublé, matce miminek lezla žebra, druhá samice chroptěla a kýchala, pravděpodobně byla také nakrytá, ale vzhledem ke svému stavu to nezvládala.. Bohužel zemřela dva dny po převozu. Bigi (maminka) nakonec zvládla odchovat jen jedno jediné mláďě - Kvida. Z 11 dovezených, op cestě dvě miminka umřela, zbytek bohužel umřel do druhého dne, až na jednoho prcka.

Kvido tedy rostl a rost a zásadní chybu jsem udělala při odstavu, když jsem ho dala do klícky, ze které jsem myslela, že neuteče.. No samozřejmě to bylo naopak a druhý den byla klec prázdná. Abych to zkrátila, podařilo se mi ho chytit po 3 týdnech a v té době mi stihl nakrýt 3 ze 4 sester, které bydlely o polici níž... Do klece se dostal několikrát, neměla jsem tušení, že za nimi chodí do té doby, než jedna z nich nakynula do velikosti tenisáku. Chycen byl chudák při činu, když se šprajcnul mezi dvěma šprušlema... Takže mám 3 neplánované vrhy od tří holčiček.. Jelikož barevně nejsou úplně ideálně vrhy nakombinovány a v rodokmenu je jistá příbuznost, raději bych myšky viděla v roli mazlíků, případně vzhledem k povedené srsti v chovu astrexů, ale jen po konzultaci...