Vrh K6 (30.10.2015)

M: Eureka Senega - sha agouti

O: Kvido - sha blue agouti

Barevně neuvěřitelně zajímavý vrh, krásní prcci. Kudrnáčci. Neplánovaný vrh, ideálně na mazlíky, některá zvířata vhodná do chovu astrexů - po konzultaci. Mláďata s velmi kvalitní srstí. Příběh vrhu dole pod fotkami.

Eureka bohužel pravděpodobně nedokázala odrodit všechna mláďata a ráno po porodu jsem ji našla již mrtvou. Miminka nakonec odkojila šikovná teta Ginny. Původně byli prcci přidání k Europě, ale ta se jich neujala.

1. (M1) - sha blue - rez. Lucka (hodně krátká a hustá srst, krásná tmavá barva)

2. (M2) - sha argente - rez. Karča (parádní barvička, hezké kudrlinky)

3. (M3) - lha blue gouti - Happy Mouse (naprosto neuvěřitelný huňatý medvídek)

4. (F1) - sha black - rez. Nick (velmi krátká hustá srst)

5. (F2) - lha blue agouti - rez. Karča (medvídek jako brácha, huňatá dlouhá srst)

6. (F3) - sha blue agouti - rez. Happy Mouse (moc hezká barva, krátká srst)

7. (F4) - sha blue agouti - rez. Happy Mouse (barva lehce světlejší, krátké kudrny)

M3 možná rezervace Karča nebo Happy Mouse (pref.)

M1 (druhá fotka je ve 12ti dnech s bráškou :))

M2

M3

F1

F2

F3

F4

 

Tento vrh nebyl plánovaný, stejně jako další aktuální kudrnaté vrhy. Vše začalo rezarvací samce Emmeta z nedávného vrhu. Ozvala se slečna, která dostala kontakt od své sestřenice, která ode mne měla již dvě holčičky. Vše se jevilo naprosto v pořádku, předání také. Po měsíci se ozvala ona "sestřenice - doted nevím, jestli to nebyla ta stejná osoba, jelikož osobní předání proběhlo jen u jedné z nich" že hlídala Emmeta u ní doma a že ho omylem dala k holkám a že jí jedna porodila mláďata (shrnuto podtrženo to časově odpovídá tomu, že samce šoupla za samicemi rovnou...). Začalo se domlouvat předání, ikdyž převoz takto mladých miminek není úplně ideální, slečna je již doma nemohla/nechtěla mít. Domluven byl převoz obou dvou samiček i s mláďaty..

Samice jsem přebírala naprosto vyhublé, matce miminek lezla žebra, druhá samice chroptěla a kýchala, pravděpodobně byla také nakrytá, ale vzhledem ke svému stavu to nezvládala.. Bohužel zemřela dva dny po převozu. Bigi (maminka) nakonec zvládla odchovat jen jedno jediné mláďě - Kvida. Z 11 dovezených, op cestě dvě miminka umřela, zbytek bohužel umřel do druhého dne, až na jednoho prcka.

Kvido tedy rostl a rost a zásadní chybu jsem udělala při odstavu, když jsem ho dala do klícky, ze které jsem myslela, že neuteče.. No samozřejmě to bylo naopak a druhý den byla klec prázdná. Abych to zkrátila, podařilo se mi ho chytit po 3 týdnech a v té době mi stihl nakrýt 3 ze 4 sester, které bydlely o polici níž... Do klece se dostal několikrát, neměla jsem tušení, že za nimi chodí do té doby, než jedna z nich nakynula do velikosti tenisáku. Chycen byl chudák při činu, když se šprajcnul mezi dvěma šprušlema... Takže mám 3 neplánované vrhy od tří holčiček.. Jelikož barevně nejsou úplně ideálně vrhy nakombinovány a v rodokmenu je jistá příbuznost, raději bych myšky viděla v roli mazlíků, případně vzhledem k povedené srsti v chovu astrexů, ale jen po konzultaci..